Rys historyczny

Firma MTA-Projekt sp. z o.o. została założona  przez mgr inż. Marcina Andrzejewskiego i jest kontynuacją działalności spółki Rutan-bud sp. z o.o.

Od początku działalności zajmuje się opracowaniem projektów budowlanych i wykonawczych konstrukcji, ze szczególnym uwzględnieniem budownictwa mieszkaniowego, 
biurowego oraz użyteczności publicznej.

Przez szereg lat mgr inż. Marcin Andrzejewski pełnił funkcje kierownika projektu oraz projektanta w biurze konstrukcyjnym BWL-Projekt sp. z o.o. w Warszawie ul. Pęcicka 9.

Od kilku lat nasza firma, wraz z „Pracownią Projektową Konstrukcji Budowlanych HUB-BUD mgr inż. Jacek Lipiec, tworzy układ partnerski, polegający na wspólnym projektowaniu 
bardzo dużych założeń konstrukcyjno–budowlanych, wzajemnych konsultacjach i wspólnym rozwiązywaniu skomplikowanych układów konstrukcyjnych.

 

W ostatnich latach nasza firma nawiązała ścisłą współprace z jednymi z wiodącymi inwestorami w branży budowlanej na polskim rynku

  • grupy ATLAS ESTATES. 
  • Ronson Development
  • Marvipol S.A.
  • Dom Development S.A.
  • Wawel Service i inne.

Realizujemy dla nich liczne projekty budowlano-konstrukcyjne, optymalizacje konstrukcyjne oraz opinie i ekspertyzy techniczne.

 

Największym aktualnie przeprowadzonym przedsięwzięciem jest projekt budynku wysokiego biurowo-apartamentowego tzw. „ATLAS TOWER” 
przy ul. Grzybowskiej w Warszawie, o wysokości 175.0m, o 41 kondygnacjach.